TRYB JASNY/CIEMNY

SOKOWIRÓWKA PHILIPS HR1919/70


Pijemy dużo soków warzywnych, warzywno-owocowych i owocowych. Stanowią one ważny element diety naszej rodziny.  Nie lubimy jednak monotonii.  Ważna jest dla nas urozmaicona dieta. W gotowych sokach sklepowych zawsze  brakuje nam różnorodności smaków. Nie ma dużego wyboru łatwo dostępnych soków warzywnych i warzywno-owocowych na rynku. W ciągu dnia staramy się regularnie uzupełniać poziom witamin i mikroelementów, a sok świeżo wyciśnięty ma ich znacząco więcej od soku przygotowanego z koncentratu.



Dlatego wolimy soki świeżo wyciskane w domu od tych kupnych. Poszukujemy więc sokowirówki idealnej. Od kilku tygodni, niemal codziennie, do przygotowywania domowych soków wykorzystujemy sokowirówkę  Philips HR1919/70. 


Jak dotąd jest niezawodna.


OCENA SOKOWIRÓWKI PHILIPS HR1919/70:

* Nowoczesny, ładny dizajn to pierwsze co przykuwa w niej uwagę. Dla takiej sokowirówki nie musicie szukać miejsca w szafce kuchennej. Może ona stać na kuchennym blacie, być zawsze pod ręką, a przy okazji stanie się ozdobą waszej kuchni. Urządzenie ma wbudowany schowek na przewód elektryczny.



* Sokowirówka ta ma ergonomiczną budowę. Jej składanie i rozkładanie jest bardzo proste; można śmiało powiedzieć, że jest wręcz intuicyjne. Na podstawę z silnikiem pierwszy zakładamy pojemnik na miąższ dopasowując element z mikrowłącznikiem. Następnie nakładamy pierścień zbierający sok (to obręcz z dzióbkiem). Potem idzie tarło i sito (przy jego zakładaniu musicie usłyszeć klikniecie). Na koniec zakładamy górną część obudowy. Całość dociskamy obręczą i gotowe. Wszystko odbywa się prosto, szybko, łatwo i bez problemów. Sokowirówka ta jest bardzo łatwa w obsłudze.





* Urządzenie posiada dwa tryby działania: możemy dzięki niemu przygotować sok klarowny, lub sok z dużą ilością miąższu. Wszystko dzięki wykorzystanej tu technologii FiberBoost pozwalającej wybrać konsystencję soku. Za tę funkcję w szczególny sposób cenimy sokowirówkę  Philips HR1919/70. Lubimy gęsty sok z dużą ilością miąższu, który jest naturalnie bogaty w błonnik. 

* Sokowirówka ta ma duży otwór wlotowy o średnicy 8 cm co jest bardzo wygodne i przyśpiesza proces przygotowania soku. Większości owoców i warzyw nie musicie wcale kroić przed wrzuceniem ich do sokowirówki. Możecie wrzucać w całości marchewki, jabłka, gruszki, pomidory, a nawet średnie buraki.
 
* Sokowirówka ma dzióbek z blokadą kapania – rzecz bardzo przydatna - po przygotowaniu soku dzióbek przekręcacie do góry i dzięki temu nie zachlapiecie blatu w kuchni po odstawieniu dzbanka spod urządzenia (zawsze kapią wtedy ostatnie kropelki soku). Problem jednak w tym, że dzióbek podczas obracania czasem samoistnie luzuje się i jednak przecieka.


* Urządzenie ma dużą moc (silnik o mocy 1000 W). Dzięki temu radzi sobie świetnie nawet z twardymi warzywami takimi jak buraki.
Ta sokowirówka daje radę również  warzywom liściastym takim jak jarmuż i młody szpinak oraz ziołom (np.bazylii) czy zielonej natce pietruszki. Dzięki temu nasze soki są bardzo urozmaicone smakowo, pełne naturalnych aromatów i bogate w cenne substancje odżywcze.

 
* Dzbanek na sok wyposażony jest w separator piany. Jeśli wam jej nadmiar przeszkadza w soku
separator ograniczy jej ilość. Nam pianka w świeżym soku nie przeszkadza.

Na zdjęciu pikantny sok wielowarzywny: * 6 pomidorów * 1 duża czerwona papryka * 2 marchewki * 4 łodygi selera naciowego * 1 papryczka chili * 1 łyżeczka oliwy z oliwek * szczypta soli ziołowej * świeżo zmielony pieprz do smaku

* Mycie i czyszczenie tej sokowirówki jest wyjątkowo proste i szybkie. Urządzenie ma dodatkowo funkcję wstępnego czyszczenia (technologia QuickClean), która ułatwia jego opłukanie, ale nie oznacza to, że zastępuje jego mycie po użytkowaniu. Nie skraca ona specjalnie samego procesu mycia sokowirówki, ale je znacząco ułatwia.
My elementy sokowirówki myjemy pod bieżąca wodą. Idzie szybko i łatwo. Możecie to robić również w zmywarce.

Na zdjęciu sok z buraków i wiśni:  * 2 buraki * 2 gruszki * 250 g wiśni (w sezonie świeże owoce, a poza sezonem mrożone)

* Dzięki tej sokowirówce wzbogaciliśmy swój jadłospis i jemy codziennie więcej warzyw i owoców.
W sokach można przemycić te warzywa i owoce, które nam nie smakują w innej formie. Ja na przykład nie lubię selera naciowego, ale w soku wielowarzywnym jego smak już mi nie przeszkadza.

Na zdjęciu: sok pomarańczowy: marchewki + nektarynki  + pomarańcze
 
* Sokowirówka jest szybka w działaniu. Aby przygotować 1 litr soku z dowolnych warzyw czy owoców i umyć potem urządzenie wystarczy dosłownie kilka minut. Sok jest wyciskany błyskawicznie nawet z najtwardszych warzyw.

Na zdjęciu: sok gruszkowo-selerowy: gruszki + seler naciowy + jabłko + sok z cytryny

* Wolelibyśmy aby urządzenie to miało większy pojemnik na resztki owoców i warzyw. Po przygotowaniu 1 litra soku jest już zazwyczaj pełny i wymaga opróżnienia, a my jednorazowo dla naszej 5-cio osobowej rodziny przygotowujemy zazwyczaj co najmniej 1,25 litra soku. 

* Sokowirówka ta generuje umiarkowany hałas podczas działania. Nie jest on uciążliwy. To dla nas bardzo miłe zaskoczenie po naszych wcześniejszych doświadczeniach z innymi sokowirówkami.


* Urządzenie ma stopę antypoślizgową dzięki której stabilnie stoi podczas pracy.

* Resztki owoców i warzyw zawierają jeszcze trochę wilgoci. Z całą pewnością sokowirówki  wolnoobrotowe radzą sobie lepiej z wyciskaniem soku z warzyw i owoców do ostatniej kropli, ale są za to znacząco droższe.

Na zdjęciu: sok z zielonych warzyw i owoców: szpinak + kiwi + gruszki + sok z cytryny

* Jeśli chodzi o cenę tej sokowirówki to uważamy, że jest ona  adekwatna do jakości produktu.


Na zdjęciu: sok z buraków wykorzystaliśmy do barwienia wielkanocnych jajek.

* Sokowirówka ma 2 letnią gwarancję.



Soki przygotowane w tej wyciskarce są pyszne, pełne barw i aromatu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z działania tej sokowirówki. Dobrze się sprawdza. POLECAMY !




Komentarze

  1. Bardzo lubię soki własnej roboty. W jesień te gotowane z jablek i gruszek, w okresie wiosna-lato te warzywno owocowe z sokowirówki... tylko to mycie sokowirówki mnie przeraza

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mycie tej sokowirówki nie jest kłopotliwe. Ręczne, pod bieżącą wodą zajmuje dosłownie 2 - 3 minuty. Funkcja wstępnego czyszczenia bardzo jest tu pomocna - usuwa większość resztek owoców i warzyw z sita.

      Usuń
  2. Smakowite soki oraz bardzo ładne zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdecydowanie lepiej zainwestować trochę więcej w wyciskarkę zamiast sokowirówki. Sok otrzymany w ten sposób będzie bez porównania zdrowszy i z większą zawartością witamin. Można też spokojnie traktować go jako lekki posiłek, jest pożywnym napojem.

    OdpowiedzUsuń
  4. Z Philipsa sokowirówkę, nawet nie wiem czy nie taką samą na https://www.oleole.pl/sokowirowki.bhtml moja siostra dopiero co sobie zamawiała. I miałam okazję sok pić, wymieszała i warzywa i owoce ale genialne w smaku wyszło i czuć było jaka to bomba witaminowa. A sok gładki, dziecko też się na pewno napije. Bo z wyciskarki to różnie bywa.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

SEZONOWA KUCHNIA

STYCZEŃ

LUTY

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

KOLORY W KUCHNI

WIELOBARWNIE

BIAŁY

CZERWONY

FIOLETOWY

POMARAŃCZOWY

ZIELONY

ŻÓŁTY

POLECANE ARTYKUŁY

Polecane posty

instagram @zycie_od_kuchni

Copyright © ŻYCIE OD KUCHNI