sobota, 12 stycznia 2013

MALINOWY SOK - walka z grypą i przeziębieniem cz.3


MALINOWY SOK ... któż nie lubi herbaty z malinowym sokiem :)
Picie jej to nie tylko przyjemność. Maliny jako środek leczniczy doceniano już w starożytności. Do dziś w wielu schorzeniach są stosowane  jako środek wspomagający powrót do zdrowia.
MALINOWY SOK jest doskonałym lekiem na przeziębienie. Zawiera kwas salicylowy - jest jak naturalna aspiryna; działa rozgrzewająco, napotnie, ułatwia obniżenie gorączki; ma działanie antyseptycznie - pomaga w walce z bakteriami i wirusami, które zaatakowały nasz organizm w trakcie przeziębienia; łagodzi kaszel .
Sok z malin działa także profilaktycznie - jego witaminowe bogactwo wzmocni nasz układ odpornościowy, chroniąc nasze zdrowie.

Gdy czujecie, że rozkłada Was przeziębienie lub grypa - nie żałujcie sobie tej przyjemności - zalejcie wrzątkiem torebkę herbaty z lipy; przykryjcie ją talerzykiem na 15 minut. Gdy napar będzie gotowy - dolejcie do niego malinowy sok;  owińcie się miękkim kocem; włączcie ulubioną płytę lub film i rozkoszujcie się cudownym, malinowym aromatem i smakiem ( pod warunkiem oczywiście , że przeziębienie jeszcze  Was całkowicie nie pozbawiło zmysłu smaku i węchu :):):)

Przepisu na mój malinowy sok teraz nie podaję. Podam gdy maliny z krzaczków zrywać będę. Teraz, w środku zimy - taki przepis byłby jak przysłowiowa  musztarda po obiedzie :):)
W sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością, aptekach można kupić prawdziwy sok malinowy. Czasem jest też taki z dodatkiem wyciągu z kwiatu lipy. Kupując gotowy sok - czytajcie dokładnie etykiety, żeby przez przypadek nie kupić soku "o smaku" malinowym.
JEŚLI  WŁAŚNIE  KICHACIE , KASZLECIE  I  ŁAMIE  WAS  W  KOŚCIACH - PRZECZYTAJCIE  RÓWNIEŻ :[herbata lipowo-imbirowa]
[ syrop z czosnku , miodu i cytryny ]
[rozgrzewająca zupa z imbirem i czosnkiem]

7 komentarzy:

 1. uwielbiam domowy sok malinowy!
  zdrówka wszystkim chorującym.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to mi by się przydał taki sok teraz, bo wkroczyłam już w stan podgorączkowy...A nie cierpię być chora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sok z malin obowiązkowo! Wczoraj zaopatrzyłam się też w imbir:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Herbata z sokiem malinowym - Pycha!

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj "babcinych" sposobów na grypę jest naprawdę wiele, herbatki to jeden z moich ulubionych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś naturalnego soku, może malinka będzie odpowiednia?

  OdpowiedzUsuń