poniedziałek, 14 marca 2016

WIOSNA W DOMU


Nadal trwa kalendarzowa zima, a my nie możemy doczekać się już pierwszych dni wiosny. Tęsknimy za ciepłymi promieniami słońca, śpiewem ptaków i zapachem kwiatów. Te szarości za oknem i przenikliwe chłody już nam sie znudziły. W kwiaciarniach i hipermarketach pojawiły się wiosenne kwiaty. Spróbujcie zwabić wiosnę w swe progi i zasadźcie hiacynty, szafirki, tulipany, krokusy i żonkile. Wykorzystajcie do tego doniczki, misy, szklane słoje i dekoracyjne skrzynki. Kwiaty najlepiej wprowadzą do wnętrza domu życie, które budzi się o tej porze roku. Wysiejcie również rzeżuchę, na kuchennym parapecie wyhodujcie szczypiorek, zieloną cebulkę i aromatyczne zioła. 

 

Kolorowe kwiaty i zielone nowalijki pomogą stworzyć wam w domu prawdziwie wiosenny nastrój. Widok kwitnacych roślin cebulowych będzie jak zastrzyk energii i skutecznie poprawi wam humor. Subtelne zapachy i pastelowe barwy wspaniale ożywią cały dom. Dzięki nim szare, przedwiosenne dni nabierają kolorów.

Zbliża się Wielkanoc. Już teraz warto pomysleć nad świątecznymi dekoracjami stołu i domu. Przygotowując je możecie świetnie bawić się z dziećmi. Zadziorne czuprynki z rzeżuchy które wyrosły ze skorupek jajek na pewno im się spodobają :) 

Aby je przygotować wystarczą puste, umyte skorupki jaj,  wata lub lignina, nasiona rzeżuchy, trochę wody i cierpliwości. Skorupki w 3/4 napełniamy watą lub ligniną; wysiewamy nasiona i obficie podlewamy. Po około 6 dniach wyrośnie piękna rzeżucha (pod warunkiem oczywiscie, że nie zapomnieliście o jej codziennym podlewaniu). Dzieciaki będą miały świetną zabawę rysując pisakami zabawne miny na skorupkach jaj.


4 komentarze: